Czy warto kupić poziomicę laserową?

Urządzenia, które spełniają swoje funkcje przy pomocy wbudowanego w nie lasera stały się w ostatnich latach bardzo popularne i to w niemal każdej dziedzinie - od medycyny, do budownictwa. Również narzędzia pomiarowe doczekały się laserowych odmian.

Dla każdego majsterkowicza-amatora, poziomica laserowa może być bardzo przydatnym akcesorium. Do czego może się przydać? Do zwieszania półek na ścianach, ustawiania mebli, do zakładania glazury, terakoty, układania kabli, i tym podobnych czynności. Jest to bardzo praktyczne i pozwalające zaoszczędzić czas urządzenie, chociaż nie wszyscy są tego zdania. Zdarzają się opinie, że poziomica laserowa to tylko modny, "lanserski" gadżet, w który nie warto inwestować, a zamiast niej lepiej nabyć tradycyjną poziomicę. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziomica laserowa posiada wiele atutów użytkowych, których nie mają klasyczne poziomice. Jeśli często wykonujemy prace związane z wyznaczaniem pomiarów i potrzebne nam niezawodne narzędzie, to na pewno warto taką poziomicę nabyć.

Przed zakupem, warto jednak zorientować się w ofertach i wybrać solidny sprzęt sprawdzonej firmy, a nie sugerować się najniższą ceną. Dobra poziomica laserowa to, dzięki mechanizmowi samopoziomowania, oszczędność czasu, co w przypadku wykonywania wielu prac, ma ogromne znaczenie. Przy zakupie poziomicy, warto więc zwrócić uwagę, czy taki mechanizm samopoziomowania w danym modelu się znajduje. Nie zapomnijmy także sprawdzić, czy dana poziomica posiada możliwość emisji zarówno linii poziomych, pionowych, jak i ukośnych. Inny ważne parametry to: maksymalny zasęg poziomicy, jej mechanizm mocowania oraz możliwa do uzyskania dokładność pomiarów.


Czy tabletki na odchudzanie to dobry wybór?

Nadwaga i otyłość to zmory naszych czasów. Z uwagi na brak ruchu oraz niewłaściwy sposób żywienia (jedzenie produktów gotowych, do przyrządzenia "w pięć minut", zbyt częste odwiedzanie "fast foodów", itp.), z roku na rok przybywa nam kilogramów. W końcu zaczyna nam to przeszkadzać i podejmujemy walkę z nadwagą. W takich momentach najczęściej sięgamy po tabletki na odchudzanie. Przemysł farmaceutyczny dostarcza nam całą paletę medykamentów mających na celu pomoc przy zrzucaniu kilogramów. Ale czy są one rzeczywiście dobrym wyborem?

Działanie leków odchudzających jest różne. Istnieją na przykład takie, które mają za zadanie przeciwdziałać uczuciu głodu. Zawierają one takie składniki, jak: chrom, wyciąg z morszczynu, błonnik pokarmowy, wyciąg z fasoli oraz inne składniki hamujące apetyt. Są też takie tabletki, które mają powodować przyspieszanie przemiany materii i redukowanie tkanki tłuszczowej. Mają w składzie takie elementy, jak: zielona herbata, l-karnityna, kofeina, czerwona herbata pu-erh, ocet jabłkowy oraz wiele innych.

Wybór odpowiedniego produktu zależy od indywidualnych potrzeb. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na rozmaite składniki. Tabletki na odchudzanie z pewnością, w mniejszym lub większym stopniu, pomogą nam w walce z nadwagą, ale pamiętać należy, że żaden preparat sam nie zdziała cudów. Niezbędne są również zdrowa dieta o obniżonej kaloryczności oraz systematyczny trening fizyczny.


Odchudzanie przez głodowanie? Sprawdź, czy to dobry pomysł!

Jak się skutecznie odchudzić? To pytanie zadają sobie co dzień setki ludzi na całym globie. Sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest całe mnóstwo. Mogłoby się więc wydawać, że w tej wielkiej ilości różnorodnych metod odchudzania każdy powinien znaleźć dla siebie optymalną. A jednak tak nie jest. Dlaczego? Ponieważ sposoby na odchudzanie niemal w każdym przypadku zmuszają nas do jakichś wyrzeczeń, a my tego po prostu nie lubimy. Jesteśmy za leniwi, by podjąć trening, za bardzo lubimy jeść, by zastosować długotrwałą dietę, zbyt mało w nas silnej woli, by zmienić nawyki żywieniowe.

Często patrząc w lustro i widząc zbyt dużo tłuszczu w poszczególnych partiach naszego ciała, przestajemy myśleć racjonalnie i mówimy sobie - przestaję jeść! Wydaje nam się, że stosując przez krótki czas głodówkę poprawimy nasz wygląd, a potem jakoś to będzie. Nic bardziej mylnego! Gdy przestaniemy jeść, doprowadzimy do osłabienia naszego organizmu pozbawiając go niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Poza tym, taka głodówka, nawet jeśli pozwoli nam zrzucić parę kilo, to i tak w ostatecznym efekcie doprowadzi do efektu jo-jo. Wniosek więc jest jeden - głodzenie się nie pozwoli ci efektywnie schudnąć. Zamiast uciekać się do niejedzenia, zacznij zmieniać swe nawyki żywieniowe. Taka zmiana pomoże ci powoli, acz skutecznie tracić na wadze. Możesz też pomyśleć o jakiejś diecie, grunt, żeby była ona racjonalna. Stosując dietę złą, możesz sobie tylko zaszkodzić. 


Kompresory tłokowe i ich uniwersalny charakter


Nowoczesne sprężarki to bardzo powszechne i ekonomiczne rozwiązania dla licznych czynności, w których wykorzystuje się sprężone powietrze lub inny gaz. Wśród nich są kompresory tłokowe - najstarsza i najbardziej popularna odmiana sprężarek.

Główną zaletą kompresorów tłokowych jest zdolność do wytwarzania wysokich ciśnień, ale oprócz tego są one bardzo cenione ze względu na niezbyt duże rozmiary, prostotę obsługi, łatwość serwisu i konserwacji oraz niewielki poziom emitowanego hałasu.
Te wszystkie zalety, a także możliwość konstruowania najrozmaitszych układów cylindrów, w zależności od przeznaczenia, powodują, że kompresory tłokowe mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia i na wielu etapach procesów produkcyjnych, zarówno w wielkich zakładach przemysłowych, jak i w życiu codziennym, na przykład do prac w domu lub garażu.

Kompresory tłokowe
służą do uruchamiania wysokoprężnych silników spalinowych, zwiększania ciśnień gazów w przemyśle chemicznym, napełniania butli gazowych, w branży spożywczej, elektronicznej, medycznej. Spotykamy je także w znanych nam narzędziach: pistoletach malarskich i lakierniczych, w gwoździarkach i piaskarkach, w szlifierkach i obrabiarkach, urządzeniach do oczyszczania powierzchni.